Kampanie społeczne

Zapraszamy Państwa do udziału w Kampanii społecznej pn.

#KampaniaWrzucto

UWAGA!!!

W związku z Pandemią i  ogłoszonymi obostrzeniami  i utrudnieniami jakie dotknęły nas wszystkich a szczególnie uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ze względu na prośby jakie otrzymujemy od szkół średnich i uczestników Konkursu profilaktycznego (ogłoszonego w ramach Kampanii społecznej „W-rzuć to!”); Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, jako główny organizator konkursu, ogłasza wydłużenie terminu zgłaszania prac konkursowych do 19.11.2020r. Proszę zapoznać się z Aneksem do Regulaminu

Kampania ta skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych i ma na celu przeciwdziałanie niewłaściwym formom komunikacji w Internecie, mowie nienawiści, cyberprzemocy, hejtu, uzależnieniom itp. Jej głównym odbiorcą są dzieci i młodzież, stąd szczególnie serdecznie zapraszamy młodych użytkowników smartfonów, tabletów i komputerów do udziału konkursie profilaktycznym, który to jest głównym działaniem kampanii. Zadaniem Kampanii jest propagowanie i udostępnianie pozytywnych treści w sieci i właściwych relacji międzyludzkich oraz odrzucanie tych form przekazu, które krzywdzą innych i promują zachowania nieakceptowalne społecznie.

Na czym polega konkurs profilaktyczny?

 1. Każdy kto uczęszcza do szkoły ponadpodstawowej mieszczącej się na terenie miasta Kielce ma prawo wziąć udział w konkursie.
 2. Konkurs profilaktyczny skierowany jest do młodzieży tworzącej 2-osobowe zespoły.
 3. Każdy z tych zespołów ma za zadanie stworzenia filmiku profilaktycznego ( w tym animacji) i/lub prezentacji multimedialnej z dźwiękiem o tematyce:
  – przeciwdziałania agresji, cyberprzemocy, hejtu,
  – przeciwdziałania uzależnieniom,
  – promowania zdrowych relacji międzyludzkich.
 4. Prace należy przesłać w określonym terminie do ŚCPiE
 5. Zgromadzone prace ocenione zostaną przez Jury, które przydzieli punktację za:
  -zgodność z tematyką konkursu oraz siłę przekazu profilaktycznego (0-20 pkt),
  – oryginalność podejścia, pomysłowość i kreatywność pracy (0-20 pkt),
  – wartość artystyczną i techniczną (0-20pkt).
 6. Do zebranych punktów będzie można dołożyć się samemu. Dziesięć najlepszych prac zostanie opublikowanych na portalu facebook na stronie www.facebook.com/psychoterapiaSCPIE wówczas należy zadbać o dużą ilość udostepnień i zdobyć kolejne punkty (0-40), które poprowadzą Was do finału i najlepszych 3 miejsc.
 7. Każde miejsce w finale zostanie nagrodzone.
 8. Dla zwycięzców mamy:
  Laptopa Asus – I miejsce
  Smartwatch Xiaomi – II miejsce
  Głośnik JBL – III miejsce.
 9. Uwaga nagrody są dla każdej osoby w 2-osobowym zespole.
 10. Czujesz się wystarczająco zachęcony i zmotywowany – zapraszamy do bardziej szczegółowego Regulaminu Konkursu i do udziału w Kampanii.

W celu otworzenia regulaminu konkursu niezbędna jest aktualna wersja oprogramowania Adobe Acrobat Reader lub innego oprogramowania odczytującego pliki pdf

Organizatorem Kampanii są:

1. Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach,

2. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach

3. Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Partnerem jest: Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach.

Patronat honorowy objął:

Patronat medialny:

Jeśli popierają Państwo Kampanię społeczną W- rzuć to!…

Kampanię przeciwdziałanie uzależnieniom, agresji, cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści jak również promującą budowanie właściwych relacji społecznych.

Jeśli podoba się Państwu któryś filmów lub prezentacji w ramach Kampanii i chcą Państwo pomóc autorom w uzyskaniu kolejnych punktów II etapie w ramach konkursu profilaktycznego:

1. Proszę wejść na stronę: https://www.facebook.com/psychoterapiaSCPIE/
2. Odnaleźć interesujący Państwa film lub prezentacje
3. Kliknąć – udostępnij (trzeba go udostępnić właśnie stąd).

Dodatkowo zapraszamy Państwa do polubienia naszej strony na fb. Świętokrzyskie Centrum profilaktyki i Edukacji w Kielcach oferuje wiele ciekawych akcji i działań, z którymi będziesz wówczas na bieżąco!!!
#KampaniaWrzucto