Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uprzejmie  prosimy wszystkich zainteresowanych składaniem wniosków o leczenie odwykowe o kontakt telefoniczny lub mailowy (nr tel i adres niżej na bieżącej stronie). Wniosek o leczenie jest dostępny na dole strony. Należy go wypełnić, wydrukować, podpisać oraz wysłać zwykłą pocztą albo przesłać skan podpisanego dokumentu na pocztę mailową. Uwaga: większość producentów telefonów umożliwia dokonywanie skanów za ich pomocą. Informacje powinny być dostępne na stronie producenta. Poza tym portale informatyczne opisują często darmowe aplikacje, za pomocą których można wykonać skan dokumentów i zapisać go do pliku pdf.

Komisja kształtuje i realizuje politykę Gminy w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Do szczególnych zadań Komisji należą:
 
  • zwiększenie dostępności różnorodnych form pomocy i terapii dla osób uzależnionych, jak i dla członków rodzin z problemem alkoholowym (współmałżonków, dzieci, rodziców),
  • wspieranie i rozwijanie różnorodnych form profilaktyki uzależnień, szczególnie wśród dzieci i młodzieży,
  • współpraca z różnorodnymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi w zakresie profilaktyki uzależnień,
  • motywowanie i kierowanie do leczenia osób uzależnionych od alkoholu, pijących w sposób szkodliwy społecznie.
Obsługą administracyjno-finansową Komisji zajmuje się Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji.
GKRPA: ul. Nowaka Jeziorańskiego 65, pok. 30
tel: 41/36-76-302 wewn. 23
mail: gkrpa@psychoterapia24.com
 
Do pobrania…

Pobierz WNIOSEK O LECZENIE

STOP pijanym kierowcom

W dniu 28.08.2020r., w ramach kampanii społecznej „Stop pijanym kierowcom”, funkcjonariusze kieleckiej policji wraz z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców. W trakcie kontroli kierowcy otrzymali ulotki informacyjne „Alkohol niszczy życie. Zanim wsiądziesz do samochodu – pomyśl!”. Prowadzę? Nie piję?” oraz długopisy z  umieszczonym hasłem „Jestem odpowiedzialnym kierowcą. Nie prowadzę po alkoholu”.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/policja-z-radnymi-i-senatorem-przestrzegala-kierowcow-na-kieleckich-ulicach-przed-jazda-po-pijanemu-wideo-zdjecia/ar/c4-15150692